Badania-geologiczne-gruntu-pod-budowe-domuPrzed rozpoczęciem planowanej inwestycji budowlanej czy drogowej niejednokrotnie zastanawiamy się, co czeka nas na każdym etapie prac. Z wieloma niespodziankami dla inwestorów często wiąże się już niwelacja i prace ziemne, które odsłaniają słabe strony danego terenu. Czy można uniknąć rozczarowań i piętrzących się trudności oraz gigantycznych, nieujętych w początkowym kosztorysie kosztów? Jak najbardziej, decydując się na badania geologiczne gruntu.

Nasza firma od lat specjalizuje się w badaniach gruntu pod budowę domu, ale też wielu innych, związanych z budownictwem wielkopowierzchniowym czy drogowym. Jesteśmy w stanie, za sprawą różnych metod oraz nowoczesnych technologii wykonać nawet badania na większych terenach. Wszystkim zajmują się specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami, mający uprawnienia do badań geotechnicznych gruntu.

Kiedy warto wykonać badania gruntowe?

Badania gruntowe nie zawsze są koniecznością. Czasem wydaje nam się, że inwestycja powstaje na terenie wolnym od podtopień, ruchów tektonicznych, bogatym w żyzne i dobre pod budowę grunty. Niestety bardzo często zewnętrzne oględziny terenu nie wystarczają, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat miejsca, w którym zamierzamy wybudować dom, obiekt handlowy, usługowy, biurowiec, osiedle, trakt drogowy. Dlatego zawsze, gdy tylko masz wątpliwości lub czujesz, że Twoja wiedza o danej parceli jest ograniczona tylko do tego, co na powierzchni, wezwij specjalistów w GeoWiert, którzy przeprowadzą kompleksowe badania geologiczne gruntu.

Badania geotechniczne – specjaliści z uprawnieniami

Badanie geotechniczne może przeprowadzić wyłącznie specjalista mający ku temu odpowiednie kwalifikacje. Dokładnie tacy ludzie tworzą GeoWiert i wspierają polskich inwestorów w prowadzeniu prac budowlanych oraz drogowych.

Nie bez znaczenia jest dostęp do nowoczesnych narzędzi i korzystanie z zaawansowanych technologii. Z dumą podkreślamy, że dysponujemy laboratorium, w którym sami wykonujemy badania. Znacznie skraca to czas potrzebny na ich wykonanie oraz zinterpretowanie.

Specjalistyczne badania gruntowe

Jako dobrze zaopatrzony zespół dysponujemy także sprzętami pomiarowymi i narzędziami pozwalającymi na precyzyjne i szybkie badanie gruntu w Warszawie, pod miastem i w całej Polsce. Współpracowaliśmy przy wielu inwestycjach komercyjnych, drogowych, mieszkaniowych, działając na rzecz firm i osób prywatnych.

W zakresie prac terenowych leży:

  • wiercenia geologiczne: ręczne, mechaniczne i rdzeniowe,
  • sondowania dynamiczne sondą DPL, DPH, DPSH,
  • sondowania statyczne sondą CPT i CPT-U,
  • sondowania cylindryczne SPT,
  • próbne obciążenia płytą VSS,
  • kontrola zagęszczenia nasypów,
  • wykonywanie odkrywek z inwentaryzacją fundamentów istniejących budynków,
  • wykonywanie piezometrów obserwacyjnych.

Z przyjemnością opowiemy Ci o każdej z tych czynności i doradzimy, którą metodą przeprowadzić prace. Zaufaj naszym kompetencjom!

Zlecanie badań geologicznych – Warszawa i cała Polska

GeoWiert zajmuje się wykonywaniem badań gruntu w Warszawie i całej Polsce. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach i w ich realizacji korzysta z zaawansowanych narzędzi i nowych technologii.  Zapraszamy do skorzystania z badań geologicznych gruntu pod budowę domu, aby uchronić się przed późniejszymi szkodami i uszkodzeniami budynków oraz problemami z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela. Jeśli masz pytania o badania geotechniczne gruntu – skontaktuj się z nami! Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego Geologa!